Jakie kosmetyki dla noworodka?

Skóra noworodka jest bardzo cienka i wrażliwa. Małe dzieci potrzebują innych zestawów kosmetyków i ich potrzeby zmieniają się w ciągu kilku miesięcy życia. Musimy jednak pamiętać, że nadmiar kosmetyków może bardziej szkodzić dziecku niż  pomagać. Dlatego też warto ograniczyć ich ilość i skupić się na kilku podstawowych, jednak dobrych jakościowo.

 

Jakie kosmetyki dla noworodka?

 

Nowo narodzony człowiek musi mieć kosmetyki przeznaczone do jego wrażliwej i cienkiej skóry. Kosmetyki dla dorosłych nie będą odpowiednie dla tak malutkich dzieci ze względu na ich bardzo delikatną i wrażliwą skórę. Kosmetyki takie muszą mieć odpowiedni i delikatny skład, który nie podrażni skóry dziecka, ale jednocześnie ją umyje. Wszystkie kosmetyki najlepiej wybierać z jednej firmy. Mamy wtedy pewność, że ich skład jest podobny i możliwe, że produkt do mycia uzupełnia się składem z balsamem do ciała. Wybierając kremy, balsamy, oliwki czy kremy do pielęgnacji pupy kierujmy się zasadą, że im uboższy skład kosmetyku, tym bardziej jest on naturalny. Dobrze jest wybierać kosmetyki naturalne z roślinnymi ekstraktami i olejami. Gdy kupujemy kosmetyki dla dzieci, patrzmy czy posiadają one odpowiednie certyfikaty. Mamy wtedy pewność, że zostały one poddane rygorystycznym badaniom i są przyjazne skórze dziecka.

Jakie kosmetyki dla noworodka?

Kosmetyczna wyprawka

 

Pielęgnacja dziecka głównie opiera się na mokrych chusteczkach i pampersach. Pampersy zmieniamy kilka do kilkunastu razy dziennie, więc musimy zadbać o to by były dobrej jakości i z dobrym składem. Są różne szkoły dotyczące kąpieli tak małego człowieka. Jedni twierdzą, że wystarczy co dwa dni, natomiast inni rodzice kąpią malucha codziennie. Wszystko też zależy od tego, w jakiej porze roku dziecko się urodziło. Zimą może się okazać, że nie ma potrzeby częstszych kąpieli niż co dwa dni. Jak już wspominaliśmy skóra dziecka, jest bardzo delikatna, tak więc musimy dobierać płyny, które jej nie podrażnią, ale jednocześnie dobrze zmyją brud nagromadzony w ciągu dnia. Osobno należy dobrać szampon do cienkich włosków dziecka.