Parking do zabawy autkami - kreatywna zabawka dla małego amatora samochodów

Resoraki, autka z napędem czy sterowane zdalnie samochody, to zabawki uwielbiane przez małych chłopców, którzy potrafią się nimi bawić przez długie godziny. Warto zatem rozwinąć zainteresowania motoryzacyjne, a jednocześnie wspomóc rozwój malucha, poprzez urozmaicenie samochodowych aktywności. Stworzenie miejsca, w którym autka będą miały swoją bazę wypadową, czy też nocną kwaterę lub garaż, to dokonały sposób na pobudzenie kreatywności i rozwój wyobraźni. Taką inspirującą przestrzeń może stanowić np. parking do zabawy czterokołowcami, który umożliwi amatorowi resoraków odkrywanie wielu nowych form rozrywki z wykorzystaniem nawet tych zabawek, które swoje pięć minut w oczach malucha mają już dawno za sobą.

Drewniany parking do zabawy kreatywnej

Parking do zabawy autkami - kreatywna zabawka dla małego amatora samochodów

Wśród wielu drewnianych akcesoriów dostarczających rozrywkę dziecku, takich jak instrumenty muzyczne dla najmłodszych czy też klocki, to właśnie parking do zabawy autkami okazuje się być hitem, który nie nudzi się tuż po wyjęciu z pudełka. To zasługa niezliczonych możliwości jakie otwiera przed małym pasjonatem motoryzacji ta wielopiętrowa konstrukcja. Pociecha może wybrać miejsce postojowe dla swojego ulubionego resoraka na jednym z kilku pięter, urządzać wyścigi autek ze szczytu zjeżdżalni, jak również tworzyć własne, bardziej skomplikowane scenariusze, nawiązujące np. do pościgów policyjnych. Dodając kolejne akcesoria, piętrowy parking do zabawy samochodzikami, w ciągu jednej chwili zmienić się może nawet w lądowisko dla helikoptera.

Rozwój poprzez zabawę

Parking do zabawy samochodzikami, stanowi także doskonałe narzędzie do wspomagania rozwoju motoryki małej za sprawą ruchomych elementów, w jakie wyposażona jest większość tego typu zabawkowych przedmiotów. Znajdują się tam między innymi pokrętła lub suwaki do obsługi windy dla autek, a także szlabany drogowe. Z kolei pasy narysowane na podłożu, skłaniają dziecko do precyzyjnego poruszania resorakiem wzdłuż wyznaczonych tras. Zabawa z użyciem parkingu, to również świetna metoda, by dziecko poznało znaczenie znaków i przyswoiło zasady ruchu drogowego.

Ekologia i bezpieczeństwo

Półki sklepowe wręcz uginają się od zabawek, ale wybór jednej, która dostarczy dziecku atrakcji na niejedno popołudnie, może okazać się skomplikowanym zadaniem. Nietrudno bowiem zbłądzić, krocząc alejkami wśród kolorowych grających gadżetów, figurek nawiązujących do postaci z bajek czy też interaktywnych pluszaków, a ostatecznie i tak wychodząc ze sklepu z pustymi rękami. Warto więc porzucić chwilową modę na plastik i powrócić do sprawdzonych drewnianych zabawek. Solidna konstrukcja z naturalnych surowców, nie tylko posłuży na lata świetnej zabawy, ale będzie również wyborem ekologicznym, a przede wszystkim bezpiecznym dla malucha. Drewniane elementy z jakich składa się parking do zabawy resorakami, są znacznie trwalsze od tych, wykonanych z tworzyw sztucznych. Ryzyko ich pęknięcia, jest stosunkowo niskie, dlatego też prawdopodobieństwo skaleczenia o ostry element plastiku jest niemal całkowicie wyeliminowane.