Pomysły na prezent komunijny dla chłopca

Gdy nadchodzi miesiąc maj to najczęściej w różnych parafiach mają miejsce uroczystości pierwszo komunijne. Najczęściej zapraszana jest najbliższa rodzina i przyjaciele. Często zaproszeni goście mają zagwozdkę związaną z tym, co podarować chłopcu, który świeżo co przystąpił do Sakramentu Pierwszej Komunii. Oto kilka podpowiedzi co można sprezentować na tę okazję.

Najczęściej otrzymywany prezent

Dzieci komunijne najczęściej otrzymują wszelkie medaliki i krzyżyki na łańcuszkach. Najczęściej prezent ten jest podarowany przez rodziców chrzestnych bądź dziadków. Do takich podarków warto pamiętać o grawerze, który będzie przypominał dziecku o tym wyjątkowym dniu w jego życiu.

Piśmiennictwo religijne

Na Pierwszą Komunię bardzo często kupuje się książki religijne. Najczęściej jest to Biblia. Na wiosnę w księgarniach pojawiają się specjalne wydania dedykowane dzieciom, które przystępują do Pierwszej Komunii.

Pomysły na prezent komunijny dla chłopca

Jednoślad

Bardzo często po uroczystości Pierwszej Komunii dzieci przyjeżdżają do szkół na nowych rowerach, które otrzymali właśnie z tej okazji. Mimo upływu lat, prezent ten nadal jest na czasie. Zresztą rynek jest przepełniony tego rodzaju jednośladem i występuje bardzo wiele modeli. Z pewnością dla każdego znajdzie się ten odpowiedni egzemplarz.

Sprzęty sportowe

W ostatnich latach dużą popularnością wśród prezentów komunijnych zyskały sprzęty sportowe i różne akcesoria. W ich gronie spotkać można rolki, deskorolki, longboardy czy hulajnogi. Niezbędnym akcesorium okażą się nowe ochraniacze czy kask. Decydując się na tego rodzaju zakup warto wybrać jakościową rzecz, która będzie cieszyć dziecko przez lata.

Zegarek komunijny

To kolejny pomysł na ponadczasowy prezent komunijny. Dla chłopców dedykowanych jest mnóstwo zegarków z przeróżnymi funkcjami. Obecnie bardzo modny jest smartwatch, które dostępne są już w bardzo korzystnym przedziale cenowym. Świetnym pomysłem jest umieszczenie dedykacji na deklu zegarka, która będzie przypominała o tym ważnym wydarzeniu oraz osobach, które go sprezentowały.

Innymi pomysłami na prezent są także sprzęty elektroniczne, pieniądze, książki, vouchery, lokaty czy ubezpieczenia posagowe.