Jaki prezent na Zajączka dla dzieci?

Wielkanoc tuż tuż, a z tym wiąże się coroczna tradycja związana z wizytą Zajączka, który oprócz czekoladowych jajek zostawia interesujący dla dziecka upominek. Jeśli nie masz pomysłu co kupić dziecku na tą okazję warto przeczytać niniejszy wpis dotyczący ciekawych pomysłów z podziałem na kategorie wiekowe. Oto kilka przydatnych podpowiedzi dla rodziców.

Prezent na Zajączka

Święta Bożego Narodzenia są czasem, w którym praktycznie każdy sprawia sobie różnego rodzaju prezenty. W Wielkanoc tradycja ta nie jest tak umacniana we wszystkich rodzinach. W wielu z nich nie ma takiego zwyczaju i rezygnuje się z kupowania prezentów dzieciom z tej okazji. Są rodziny, które bardzo celebrują tę uroczystość i wybierają bardzo drogocenne prezenty dla swych pociech takie jak komputery, telefony, tablety czy nawet quady. Są też rodzice, którzy chcą symbolicznie podkreślić charakter tych świąt wręczając praktyczny upominek. Artykuł ten skupi się na atrakcyjnych prezentach, jednak możliwych do kupienia praktycznie dla wszystkich rodziców niezależnie od posiadanego majątku.

Jaki prezent na Zajączka dla dzieci?

Młodsze dzieci

To najlepsza grupa wiekowa, której sprawia się prezenty. Dzieci w tym okresie cieszą się praktycznie z każdej zabawki, najważniejsze, by wspierały ich rozwój motoryczny i koncentrację. Praktycznym prezentem będą piłeczki oball, rozwijające sprawność motoryczną czy też grające książeczki, które rozwijać będą koncentrację słuchową. Świetnie sprawdzi się również mata edukacyjna czy Miś Śpiszek. 2 i 3 latki ucieszą przedmioty takie jak samochody, ciastolina, klocki czy rowerki biegowe.

Prezenty dla 4 i 5 latków

Dla dzieci w tej grupie wiekowej poleca się wielkanocne puzzle, które usprawniają myślenie logiczne oraz zręczność manualną. Świetny będzie także zestaw do zabawy piaskiem kinetycznym, co stanowi doskonałą alternatywę dla piaskownicy. Z pośród gier warto zwrócić swą uwagę na gry planszowe, które znacznie lepiej rozwijają spostrzegawczość i myślenie logiczne, niż gry komputerowe. Świetnie integrują całą rodzinę i organizują wolny czas w domu.