Chrzest Święty małej damy

To jak będzie ubrana nasza córka w trakcie jej Chrztu Świętego stanowi jedną z ważniejszych kwestii dotyczących tego wyjątkowego dnia. Trzeba pamiętać, że jest to uroczysta okoliczność, więc strój dziewczynki powinien to odzwierciedlać. W przypadku niemowląt w doborze sukienki na chrzest powinno się kierować nie tylko designem, ale także komfortem maluszka i jakością danej tkaniny, by była w 100% bezpieczna dla delikatnej skóry maleństwa. W doborze stroju warto pamiętać o dodatkach takich jak opaska, buciki, szatka i świeca do chrztu oraz inne ważne elementy.

Sukienka do Chrztu

W przypadku dziewczynek najczęściej na Chrzest Święty wybierane są sukienki. Powinny być utrzymane w jasnej kolorystyce i prezentować się nie tylko elegancko, ale także delikatnie i subtelnie. Na rynku znajdują się proste sukienki jak i takie z ozdobnymi detalami. Należy pamiętać, by były one bezpieczne dla dziecka, a przede wszystkim wygodne. Dobierając sukienkę na Chrzest konieczne jest zwrócenie uwagi na materiał, by była komfortowa i wygodna w użytkowaniu oraz by nie krępowała ruchów małej damy. To, na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę to zamek, by był bezpieczny i nie drażnił delikatnej skóry dziewczynki.

Ozdoby do włosów

Każda mama pragnie, by w tym wyjątkowym dniu jej córka wyglądała doskonale, dlatego dbałość o każdy element stroju dziewczynki przystępującej do Chrztu jest niezwykle ważna. Oprócz sukienki należy zadbać o odpowiednią ozdobę do włosów. Dzięki nim mała księżniczka nabiera dodatkowego uroku niezależnie od tego, czy na jej głowie znajduje się garstka czy duża ilość włosów. Bardzo popularne ostatnio są opaski na główkę, idealnie dopasowują się do każdej dziewczynki w każdym wieku. Na rynku znajdują się opaski w różnej kolorystyce, wzorach i materiałach. Na głowach dziewczynek często spotyka się także delikatne wianuszki. To jaką ozdobę wybierzemy zależy od rodziców i wyglądu małej księżniczki. W doborze warto posiłkować się sukienką, by wszystkie elementy ze sobą idealnie współgrały.

Chrzest Święty małej damy

Buciki na Chrzest

Buciki to kolejny detal, na który trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru stroju na chrzest dla swojej córeczki. Przed zakupem należy dokładnie zmierzyć stópkę małej istotki, od najdłuższego paluszka aż do końca piętki. Nie należy kupować butów zbyt wcześnie, ponieważ stopa dziecka bardzo szybko rośnie i by zakupione buty nie okazały się po czasie za małe. Butki powinny być wykonane z miękkiej tkaniny tak, by nie stanowiły trudności podczas ubierania i doskonale komponowały się z całą stylizacją. Najlepiej zakupu butków jak i całego ubrania dokonać dwa tygodnie przed Ceremonią. Da to gwarancję, że strój został odpowiednio dopasowany do dziecka i jego rozmiaru.

Pozostałe dodatki – okrycie wierzchnie, szatka i świeca do chrztu

Znaczący jest również dobór okrycia wierzchniego do całego stroju. Należy go dobierać pod kątem pory roku w jakiej odbywa się Chrzest Święty. Oprócz tego podczas Ceremonii istotne są także szatka i świeca do chrztu, które zgodnie z tradycją najczęściej kupowane są przez rodziców chrzestnych.