Czym kierować się kupując spacerówkę dla dziecka?

Wózek spacerówka dla naszego maluszka to jeden z najważniejszych zakupów, jakich muszą dokonać rodzice. Gondoli, w której dziecko jeździ na płasko używa się kilka miesięcy, w zależności od szybkości rozwoju naszego dziecka, jednak zazwyczaj około pół roku. Wózki dziecięce spacerówki służyć nam będą znacznie dłużej – jako dodatkowy, wspomagający środek transportu używają ich rodzice nawet 4 i 5 latków. Warto więc wyposażyć się w model, który zapewni nam długie i komfortowe użytkowanie – wygodne zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka.

Lekkie i mobilne wózki dla aktywnych i podróżujących

Jednym z najważniejszych aspektów na jaki trzeba zwrócić uwagę jest waga wózka i sposób jego składania. Jest to szczególnie ważne, gdy planujemy wózek często składać i wkładać do bagażnika, gdy myślimy o zabraniu go na urlop czy do teściów. Dziecko bardzo szybko przybiera na wadze i choć na początku spacery z maluszkiem to bułka z masłem, z każdym miesiącem pchanie wózka z dzieckiem nawet na niewielkie wzniesienie sprawia nam coraz więcej trudności. Dlatego przy naszych poszukiwaniach warto zwrócić uwagę na lekkie i funkcjonalne wózki, które zajmą niewiele miejsca, jak np. proponowane przez Eltkom.pl wózki spacerowe ELIA firmy LIONELLO. Bogaty zestaw dodatków pozwala na użytkowanie ich w różnych warunkach atmosferycznych, a wieloetapowa weryfikacja zapewnia pełną zgodność z europejskim standardem bezpieczeństwa EN 1888. Rodzice marzący o podróżach z maluszkiem bardzo będą sobie chwalić spacerówki parasolki, lekkie i wygodne do noszenia i pakowania.

Czym kierować się kupując spacerówkę dla dziecka?

Solidne modele na off-road z maluszkiem

Rodzice, którzy planują używać wózka na spacery po nierównych nawierzchniach i niekoniecznie planują brać go na dalsze wyjazdy, większą uwagę muszą zwrócić na dobre, amortyzowane koła. Takie bardziej solidne modele z większymi kołami są cięższe i zajmują więcej miejsca po złożeniu, ale za to są niezawodne do długich spacerów po lesie i przydrożnych, kamienistych drogach. Przydadzą się również do miejskich spacerów, gdyż dopiero spacerując z maluchem, zdajemy sobie sprawę, jak wiele do życzenia pozostawiają nasze chodniki. Spacerówki z pompowanymi, dużymi kołami gwarantują łatwość prowadzenia i skrętu oraz bezpieczeństwo naszego dziecka. Wybierając wózek sprawdź też dodatkowe parametry, nie zawsze oczywiste dla młodych rodziców, jak wielkość kosza na dodatkowe rzeczy i zakupy, uchwyt na kubek, regulacja siedziska. Pamiętaj, że wózki dziecięce spacerówki będą nam towarzyszyć w wielu sytuacjach i miejscach, i spędzimy z nimi bardzo dużo czasu. Warto więc wybrać model, który będzie dla nas wsparciem i pomocnikiem.

Nowoczesny design czy elegancka klasyka

Choć może nie każdemu wydaje się to istotne, to wózek musi nam się po prostu podobać. Choć producenci proponują nam dziś cały wachlarz możliwości, warto rozważyć zakup wózka w neutralnych kolorach, gdy planujemy używać go nie tylko przy jednym dziecku. Gdy jesteśmy nastawieni na spacery tylko z jednym dzieckiem, możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i zakup wózka w kolorze nawiązującym do płci naszego maluszka, lub zdobionego ciekawym, niecodziennym printem. Mamy, które cenią sobie funkcjonalność, wygodę i design powinny zwrócić uwagę na proponowane przez Eltkom.pl spacerówki firmy Milly Mally.