Jak udekorować biurko – 5 sprawdzonych pomysłów

Przy biurku spędzamy sporo czasu, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że chcemy aby było one ładnie udekorowane. Nie jest bowiem tajemnicą, że przestań wokół nas ma wpływ na samopoczucie oraz komfort pracy.  Jak zatem można ładnie i ze smakiem udekorować biurko?

Jak udekorować biurko?

Gustowne pudełka

Korzystając z biurka często wypada mieć pod ręka coś do pisania, dlatego dobrym pomysłem na dekorację są różnego rodzaju pudełka na długopisy i ołówki czy na inne rzeczy. Jeżeli biurko jest duże, ale nie ma szuflad czy szafki to takie wykonane w jednym stylu koszyczki, pudełka czy inne pojemniki mogą stać się świetną dekoracją. Można kupić je w jednym z wielu sklepów lub przygotować samemu korzystając z liczny porad. Kolory warto dobrać tak by pasowały do wystroju całego pomieszczenia

Podkładka pod myszkę

Wprawdzie obecnie rzadko korzysta się z podkładek pod myszkę, ze względu na ich budowę, która tego nie wymaga, jednak mogą one być ciekawą dekoracją. Wciąż w sklepach można znaleźć śliczne jak i niezwykle oryginalne podkładki czy też można zamówić ją z własnym wzorem. To doskonały pomysł na personalizację i ozdobienie swojego biurka.

Kwiaty

Kwiaty zwykle kojarzą się z wielkimi doniczkami i obfitością zielonych liści, jednak nie brakuje małych, drobnych i niepozornych roślin, które nie osiągają spektakularnych rozmiarów. Co więcej, takie miniaturowe kwiatki nie wymagają także szczególnej opieki. Z tego względu będą doskonałą dekorację na biurko. Oczywiście można wybrać też sztuczne rośliny, ale towarzystwo tych prawdziwych jest znacznie przyjemniejsze.

Jak udekorować biurko – 5 sprawdzonych pomysłów

Kalendarz

W każdym komputerze i telefonie znajdują się kalendarze, ale taki papierowy postawiony na biurku to także miejsce na notatki. Wybór ciekawego kalendarza z grafiką to też pomysł na dekorację, która przy okazji będzie także bardzo praktyczna.

Tablica korkowa

Na ścianie obok biurka można zawiesić tablicę korkową i udekorować ja w zasadzie czymkolwiek – zdjęciami, mapami myśli czy plenerami. Co więcej, będzie ją można często modyfikować by dopasować ją do pory roku czy zmian nastroju.

Te pięć sposobów na dekorację biurka sprawdzi się zarówno w domu jak i w pracy, gdyż są to ozdoby uniwersalne i łatwe do zmiany.