Miejsca, które warto odwiedzić w Krakowie podczas wycieczki z dziećmi.

Kraków to miejsce, które każdego roku chętnie odwiedza wiele rodzin z dziećmi. Jest to jedno z piękniejszych miast w Polsce, które z całą pewnością warto pokazać swoim pociechom. W Krakowie znajdują się światowej klasy zabytki, urokliwe uliczki, malownicze i klimatyczne parki. Jest tu również wiele miejsc, które zainteresują najmłodszych. Co zatem warto zobaczyć w Krakowie podczas podróży z dziećmi?

Kraków – miasto, które dobrze jest wpisać na listę miejsc, do których warto zabrać swoje dzieci

Jeżeli zastanawiamy się co warto zobaczyć w Krakowie podczas podróży z dziećmi to pamiętajmy, że godną uwagi opcją na rozpoczęcie zwiedzania jest odwiedzenie Rynku Głównego, który jest centralnym punktem tego miasta. To tu i w najbliższym sąsiedztwie znajduje się wiele popularnych zabytków. Dzieciom z całą pewnością warto pokazać Kościół Mariacki oraz Sukiennice. Dobrze jest również wejść do Podziemia Rynku Głównego, ponieważ w tym miejscu możemy poczuć klimat Krakowa z przed lat. Znajduje się tu także specjalna strefa dla dzieci. Obowiązkowym punktem na liście miejsc do zwiedzenia w Krakowie jest także Zamek Królewski na Wawelu. Dzieci zwykle zainteresowane są również Smoczą Jamą i rzeźbą Smoka Wawelskiego ziejącego ogniem. Podczas oglądania tej rzeźby warto opowiedzieć dzieciom znaną i lubianą legendę o Smoku Wawelskim. Pamiętajmy o tym, że Kraków to także idealne miejsce na spacer. Dzieci możemy zabrać między innymi do parku Jordana, czyli największego miejsca rodzinnej rekreacji w Krakowie. Tutaj na zwiedzających niemal na każdym kroku czekają nowe atrakcje. Najmłodszym z pewnością spodoba się nowoczesny plac zabaw, na którym nie brakuje ciekawych instalacji.

Miejsca, które warto odwiedzić w Krakowie podczas wycieczki z dziećmi.

Kraków - atrakcje dla dzieci, które warto odwiedzić

W Krakowie ilość wartościowych miejsc do zwiedzenia jest naprawdę spora. Należy również podkreślić, że oferta atrakcji dla dzieci jest tu bardzo bogata. Oprócz wspomnianych wcześniej najbardziej znanych i chętnie odwiedzanych zabytków Krakowa, będąc na rodzinnej wycieczce w tym mieście warto zabrać dzieci także do takich miejsc jak centra nauki. To właśnie tam będą mogły one przeżyć wspaniałe i niezapomniane przygody. Na szczególną uwagę zasługuje np. Centrum Nauki i Zabaw Klockoland, w którym znajdują się ciekawe budowle z klocków Lego, w tym również eksponaty nawiązujące do historii Krakowa. Fani robotów i klocków Lego będą zachwyceni. Jeżeli termin naszej wycieczki przypada na okres pomiędzy kwietniem a październikiem warto wybrać się do parku edukacyjnego o nazwie Ogród doświadczeń im. Stanisława Lema. Jest to miejsce stworzone z myślą o dzieciach, jednak kalejdoskopy, labirynty czy wir wodny działający na korbkę to atrakcje, które mogą przypaść do gustu nie tylko najmłodszym. Interaktywna rozrywka i ciekawe doświadczenia edukacyjne czekają na dzieci także w Muzeum Iluzji. Aby w miły i beztroski sposób spędzić czas z dziećmi na zakończenie wycieczki po Krakowie, warto udać się do Parku Wodnego Kraków, czyli jednego z największych obiektów tego typu w Polsce. W takim aquaparku doskonała zabawa jest po prostu gwarantowana.