Kraków dla dzieci, czyli co pokazać swoim pociechom?

Tylko rodzic wie, jak dużym wyzwaniem jest jakikolwiek wyjazd z dziećmi. To naprawdę dość wymagający towarzysze podróży, ale z drugiej strony to dorośli powinni pokazywać im piękno kraju. Dlatego kierunkiem wyjazdowym dla rodzin z maluchami jest Kraków - niezwykle urokliwe i pełne atrakcji miasto na południu Polski. Można powiedzieć, że w Krakowie cały czas przybywa ciekawych miejsc dedykowanych głównie dzieciom w każdym wieku. Jakie więc polecane są najczęściej?

W Krakowie dzieci się nie nudzą

Żywe Muzeum Obwarzanka to pierwsze miejsce na mapie Krakowa, w którym dzieci w każdym wieku mogą przygotować tradycyjny wypiek. Oczywiście receptura jest oryginalna, dlatego efekt końcowy musi być idealny. Z uwagi na dość duże zainteresowanie tym obiektem, warto pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji swojej wizyty. Kolejne miejsce znajduje się zazwyczaj w kręgu zainteresowania chłopców, a chodzi o Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie można podziwać mnóstwo eksponatów i zapoznać się z historią narodowego lotnictwa. Uwagę dzieci z pewnością przukują liczne wystawy w plenerze oraz zbiory przedstawione w gmachu głównym i znajdujących się blisko hangarach. Nie brakuje również tak zwanych pobocznych atrakcji, czyli strefy laboratoryjnej, muzealnego sklepiku i kącika dla najmłodszych dzieci.

Kraków dla dzieci, czyli co pokazać swoim pociechom?

Dziecko w Krakowie

Dzieci, którym rodzice pokażą Muzuem Inżynierii Miejskiej z pewnością będą zachwyceni i zechcą wracać do tego miejsca częściej. Dodatkową informacją jest fakt, że niedawno otwarto wystawę "Strefa Kreatywności", która znajduje się w tym samym budynku. Do zabawy dzieci przeznaczone są różnego rodzaju klocki o niewielkiej wadze i dużych rozmiarach. Dadzą zatem długotrwałą rozrywkę na dłuższy czas. Nie brakuje kształtów walca, dysków, kostek i prostopadłościanów. Takie miejsce jest prawdziwym rajem dla dzieci i potrafi je zająć na dłuższy czas, dając wytchnienie rodzicom. Z wyprawy do Krakowa cała rodzina wróci z bagażem dobrych wspomnień i uśmiechem na twarzy, dotyczy to również dzieci.