Atrakcje turystyczne w Małopolsce dla rodzin z dziećmi

Oferta atrakcji w Małopolsce, z których skorzystają całe rodziny jest bardzo bogata i zróżnicowana. Województwo małopolskie słynie bowiem nie tylko z bliskiego sąsiedztwa gór i zabytkowych, malowniczych miejscowości, ale także z obecności atrakcyjnych miejsc, które umilą wspólny pobyt w nim całym rodzinom. Jakie miejsca na mapie tego regonu warto uwzględnić do odwiedzenia przeglądając przewodnik turystyczny po Krakowie i Małopolsce?

Kopalnia soli w Wieliczce i Park Rozrywki Zatorland w Zatorze

Kopalnia soli w Wieliczce to jedno z miejsc, które koniecznie powinny znaleźć się w programie zwiedzania Małopolski. Jest to jedna z najsłynniejszych w naszym kraju kopalni, która oferuje różne trasy zwiedzania zróżnicowane pod względem trudności, dzięki czemu świetnie nadaje się do odwiedzenia dla całej rodziny. Dostępne są również specjalne ścieżki przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych, które obfitują nie tylko w ciekawe widoki, ale także dodatkowe wyzwania i zabawy. Dzięki temu czas spędzony na zwiedzaniu kopalni z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich jego uczestników.

Zatorland to z kolei znany i lubiany przez dzieci i dorosłych małopolski park rozrywki, który oferuje liczne atrakcje dla najmłodszych. W lecie dzieci mogą zobaczyć w nim miniatury dinozaurów, świetnie bawić się w lunaparku oraz poznawać fascynujący świat i życie owadów. W zimie natomiast w Zatorlandzie umieszczany jest Park św. Mikołaja z ogromną choinką, której wysokość sięga nawet 10 m i pozwala lepiej poczuć klimat zbliżających się świąt. O dobre samopoczucie i humor najmłodszych gości dbają sympatyczne postacie z bajek, które można podziwiać podczas wielkiej parady bohaterów.

Atrakcje turystyczne w Małopolsce dla rodzin z dziećmi

Kraków oraz jego najpopularniejsze atrakcje dla całej rodziny

Kraków jako stolica Małopolski powinien obowiązkowo znaleźć się na liście miejsc wartych odwiedzenia podczas rodzinnego zwiedzania województwa małopolskiego. Jest to jedno z najstarszych i najbardziej historycznych miast w naszym kraju, w którym nowoczesność harmonijnie przeplata się z historią, tradycją i bogatą kulturą Polski. Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych będzie wspólny spacer z rodzicami po Rynku Głównym oraz możliwość usłyszenia na własne uszy hejnału wygrywanego w południe na żywo z wieży Kościoła Mariackiego. Ciekawym dodatkiem do spaceru będzie także przejażdżka dorożką po Rynku.

Wybierając się całą rodziną do Krakowa nie sposób także nie odwiedzić Zamku Królewskiego na Wawelu, którego zwiedzanie proponuje praktycznie każdy przewodnik turystyczny po Krakowie. Najmłodsi z pewnością będą najbardziej zainteresowani nie tyle samą budowlą i jej historią, ale symbolem Krakowa, którego rzeźbę znajdziemy u podnóża Wzgórza Wawelskiego. Mowa tu oczywiście o Smoku Wawelskim, który ziejąc ogniem dostarcza zarówno dzieciom, jak i dorosłym niepowtarzalnych emocji. Nie można także zapominać o Smoczej Jamie, w której miał mieszkać ów bohater znanej krakowskiej legendy. Jak podaje przewodnik turystyczny po Krakowie, wejście do niej znajduje się tuż za Basztą złodziejską na Wawelu zaś wyjście ulokowane jest bezpośrednio za rzeźbą smoka.