Prezent dla dziecka na urodziny-co wybrać?

Urodziny to wyjątkowy dzień dla dziecka. Pyszny i wymarzony tort, piękne prezenty i spotkanie z najbliższymi. Dzieci bardzo lubią zapraszać swoich kolegów i koleżanki z przedszkola czy szkoły i wspólnie z nimi spędzać ten czas. Jaki zatem prezent podarować dziecku? Spróbujemy pomóc.

Małe dziecko

Dla maluszka w wieku roku czy dwóch sprawdzą się zabawki edukacyjne. Dla roczniaka możesz zakupić coś wspomagającego jego rozwój psychomotoryczny. Bardzo fajnym prezentem dla dziecka w tym wieku, niezależnie czy jest to chłopiec, czy dziewczynka będzie tablica manipulacyjna. Jest świetnym narzędziem do rozwoju codziennego dziecka. Starsze dziecko, które już samodzielnie chodzi i zaczyna korzystać ze sprzętów sportowych, z pewnością będzie zadowolone z nowej hulajnogi lub rowerka biegowego. Pierwszą hulajnogą powinna być trójkołowa, inaczej nazywana balansową. Kieruje się nią delikatnie, balansując ciałem, dzięki czemu jest łatwa w obsłudze i jest bardziej stabilna niż zwykła dwukołowa. Rowerek biegowy z kolei sprawi, że dziecko łatwiej nauczy się jeździć na rowerze z pedałami. Wcześniej nauczy się trzymać równowagę, dzięki czemu nie będzie musiało jeździć z dodatkowymi kółkami po bokach.
Prezent dla dziecka na urodziny-co wybrać?

Co dla starszaka?

Dzieciom w wieku szkolnym generalnie nie jest trudno wybrać prezentu na urodziny. W tym wieku zaczynają się pierwsze pasje i zainteresowania, więc łatwo można coś wybrać odpowiedniego. Dzieci w tym wieku mają już swoich ulubionych pierwszych wykonawców, więc idealnie sprawdzi się na prezent płyta CD tego wykonawcy. Często też dzieci w tym wieku spędzają większość czasu na dworze, więc idealnie sprawdzi się jak w przypadku młodszych dzieci hulajnoga lub nowa para łyżworolek. Jak widzisz na rynku mamy ogromny wybór prezentów dla dzieci w każdym wieku. Warto skonsultować się z rodzicami, aby dowiedzieć się, czym dziecko się interesuje. Z pewnością nam pomogą i doradzą, gdyż nie jest im potrzebny dodatkowy przedmiot w domu, którego nie wykorzystają i będzie im zagracał mieszkanie czy też komórkę.