Jak podróżować z psem?

Zabieranie ze sobą czworonożnego przyjaciela nadaje zupełnie nowy wymiar rodzinnym wakacjom. Niezależnie od tego, czy planujesz wakacje w Polsce, czy za granicą, przygotuj się do nich z odpowiednim wyprzedzeniem. W ten sposób zaoszczędzić zarówno sobie, jak i zwierzakowi niepotrzebnych nerwów. 

Spokojna podróż z psem

Poszukaj hotelu, pensjonatu, domku letniskowego lub innego miejsca, które jest przyjazne psom. Pamiętaj, by zarezerwować je wcześniej. Dzięki temu nie musisz się martwić, że ktoś Cię ubiegnie. Najlepsze hotele przyjazne zwierzętom oferują specjalne powitanie i udogodnienia dla właścicieli i ich zwierząt. Większość dysponuje otwartą przestrzeń na spacery z psem.

 Jeśli planujesz dłuższy wyjazd, wybierz się wcześniej z psem do weterynarza. Zapytaj, czy Twój czworonożny przyjaciel ma wszystkie niezbędne szczepienia i czy nic mu nie dolega. Jeżeli planujesz pierwsze wakacje z psem, poproś weterynarza o leki uspokajające dla zwierzaka. Warto trzymać je w apteczce na wszelki wypadek. 

Pamiętaj, by zapakować do torby ulubione miski i zabawki psa. Pomogą mu się uspokoić. Dodatkowo znajomy zapach sprawi, że łatwiej zniesie trudy podróży.

Jak podróżować z psem? 

Jazda z psem

Chociaż dorosły pies może nie jeść co najmniej 6 godzin przed podróżą, upewnij się, że ma zawsze dostęp do wody. Dzięki temu zyskasz pewność, że jest wystarczająco nawodniony. Szczenięta nie powinny wychodzić bez jedzenia, a najlepszym rozwiązaniem będą małe, lekkostrawne posiłki

Rób regularne przerwy w podróży. W ten sposób zapewnisz czworonogowi komfort i chwilę odpoczynku. Poczęstuj go małą, zdrową przekąskę i trochę z nim pospaceruj. Nigdy nie zostawiaj psiaka samego w samochodzie, szczególnie w upalny dzień. 

Zapisz dane kontaktowe

Na pewno nie chcesz, by Twój czworonożny przyjaciel zniknął nagle z pola widzenia. Nowe widoki, dźwięki i zapachy mogą być jednak bardzo kuszące, zarówno dla szczeniaka, jak i dla dorosłego psa. Dlatego doczep do obróżki adresówkę z imieniem zwierzaka i Twoim numerem telefonu.

Jak podróżować z psem? 

Urlop z psem w Bieszczadach

Marzysz o tym, by wybrać się na wakacje w Bieszczady z psem? Biorąc pod uwagę dużą ofertę noclegową, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego. Pamiętaj, by nie zabierać go ze sobą do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Złamanie tego zakazu może Cię sporo kosztować. Na szczęście istnieje wiele szlaków, na których możesz spokojnie spacerować z psem.

Jeśli wybierasz leśne trakty, spaceruj z pupilem na smyczy. Na pewno nie chcesz, by pobiegł za zającem lub inną zwierzyną. Pamiętaj, by zachować zasady bezpieczeństwa wzajemnego. Dużą popularnością wśród właścicieli z psami cieszą się Sine Wiry, Otryt, Żuków, Hylaty, Trywolne, Krywe i Balnica. Możesz też wybrać Chryszczatą, Łopiennik, ścieżkę historyczną Zawój, czy ścieżkę na Kobarnię. W planie wycieczki możesz też ująć Rabią Skałę (granica Bieszczadzkiego Parku Narodowego), Rajskie, Koziniec, okolice Czarnej, Jasło, Jawornik, Płaszę, Dziurkowie lub Dwernik Kamień. A jeśli lubisz odpoczynek nad jeziorem, zdecyduj się na Jezioro Duszatyńskie, Solińskie lub Myczkowskie. Jak widzisz szlaków i miejsc jest naprawdę dużo!