Podróż z dziećmi do Krakowa - co warto zobaczyć?

Kraków jest bardzo często obieranym celem wycieczek szkolnych, co właściwie nie jest niczym dziwnym, ponieważ historia miasta jest bardzo ciekawa. Do stolicy Małopolski można oczywiście wybrać się również na własną rękę, z całą rodziną. Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z usług przewodników lub samodzielnie zaplanować atrakcje, w tym również dla dzieci.

Podróż z dziećmi do Krakowa - co warto zobaczyć?

Co warto zobaczyć w Krakowie? – miejsca dla dzieci

Odwiedziny miasta polskich królów zobowiązują do zwiedzania najbardziej charakterystycznych punktów na mapie Krakowa. Stawianie głównie na piesze wycieczki nie jest dobrym pomysłem, przede wszystkim doprowadzi podopiecznych do zmęczenia. Dlatego co warto zobaczyć w Krakowie, kiedy zabiera się ze sobą dzieci? W pierwszej kolejności powinno wybrać się Żywe Muzeum Obwarzanka, w którym poznaje się nie tylko sposób wytwarzania tego przysmaku, ale również otrzymuje się możliwość wypieku własnego. Na uwagę zasługuje ciekawy program dostosowany tak naprawdę do uczestników w każdym wieku. W tygodniu zaprasza się do zwiedzania grupy przedszkolne i szkolne, natomiast całą rodziną najlepiej wybrać się w weekend. Miejsce jest odpowiednio przystosowane do wjazdu wózkiem z małym dzieckiem, w środku każdy może napić się herbaty, kawy, czekolady oraz skosztować obwarzanków, czy innych krakowskich słodkości. W sklepiku dostępne są pamiątki, rezerwacji dokonuje się poprzez stronę lub telefonicznie. Mury obronne Krakowa to kolejna atrakcja dla dzieci i dorosłych, otaczały one kiedyś miasto z każdej strony. Udając się na wycieczkę latem otrzymuje się możliwość zwiedzenia Barbakanu i wejścia na część murów zlokalizowanych w pobliżu Bramy Floriańskiej. Co warto zobaczyć w Krakowie na Barbakanie? Przede wszystkim dziedziniec i dwa poziomy galerii obronnych, dzieci mogą wyjrzeć przez specjalne otwory strzelnicze.

Ciekawe miejsca dla dzieci w Krakowie

Kolejnym punktem wycieczki w towarzystwie dzieci są Podziemia Rynku, w których znajduje się bardzo ciekawe muzeum, a konkretnie rezerwat archeologiczny. Jego odsłonięcie nastąpiło w trakcie renowacji nawierzchni rynku, dzięki czemu każdy zwiedzający może przenieść się do średniowiecza. Środki przekazu stosowane w XXI wieku pozwalają wszystkim odkryć tajemnice miasta z dawnych czasów. Dzieci mogą zobaczyć jak wyglądały osady w XII wieku, zanim zniszczyły je wojska tatarskie, odkrywa się ponadto wygląd historycznego bruku krakowskiego Rynku. Najmłodsze dzieci z pewnością chętnie zobaczą na własne oczy rekonstrukcje warsztatów złotników i Kowalów – bardzo cenionych zawodów. Praca rzemieślników była trudna i absorbująca, dlatego każde ciekawe świata dziecko zainteresuje się wykorzystywanymi wówczas narzędziami. To jednak nie koniec rozrywki dla maluchów, ponieważ udostępnia się im salę edukacyjną. Wśród atrakcji znajdującej się w niej są inscenizacje Legendy Krakowskiej, zabawki w postaciach układanek i labiryntów oraz dotykowe ekrany z grami dedykowanymi najmłodszym. Na pytanie co warto zobaczyć w Krakowie jest mnóstwo odpowiedzi, każdy znajdzie coś dla siebie.