Dlaczego warto zapisać dzieci na zajęcia taneczne?

Taniec to przede wszystkim radość i energia. Wesołe, spokojne lub skoczne pląsy pozwalają nam pozbyć się negatywnych emocji i zapomnieć o troskach. Taniec pomaga nam poprzez mowę naszego ciała okazać cały wachlarz naszych uczuć, wyrazić myśli i rozterki bez słów. Aktywność ta kojarzy nam się głównie pozytywnie, niemal wszyscy częściej lub rzadziej tańczyć lubimy. A strach przed tańcem ma przede wszystkim korzenie w poczuciu wstydu i wrażeniu, że nasze ruchy wyglądają śmiesznie lub zbyt mało profesjonalnie. Należy jak najszybciej wyzbyć się takich myśli, by móc z tańca czerpać to, co najlepsze! Tańczyć umie każdy, wcale nie musimy obierać za cel tańca na bardzo wysokim, konkursowym poziomie. Wystarczy, że nauczymy nasze ciało i głowę wyzwalać wesołość i pozytywne wibracje poprzez swobodne ruchy w rytm ulubionej muzyki.

Mocna i zdrowa sylwetka

Wielu dorosłych unika tańca, bo ma poczucie wstydu. Jeśli sami nie chcemy z tym walczyć, możemy zrobić coś dla naszych dzieci i od małego uczyć je, by traktowały tę formę aktywności swobodnie, nie czuły presji, a dostrzegały możliwości. Taniec ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i kondycje psychiczną. Warto więc zachęcać nasze pociechy do nauki tańca, gdyż zyskają na tym o wiele więcej niż tylko umiejętność zrobienia układu kroków pasujących do melodii. Taniec daje siłę: zarówno te fizyczną, dzięki cudownemu kształtowaniu kondycji i sylwetki, jak i duchową. Jako regularna aktywność fizyczna pozwala naszym dzieciom budować zdrowe i wysportowane ciało oraz swoją odporność. Dzięki dużej swobodzie ruchów i skojarzeniu z zabawą zajęci taneczne są przyjemne, a jednocześnie dynamiczne. Tańcząc nie skupiamy się na wysiłku fizycznym, nawet wtedy, gdy jesteśmy szalenie zmęczeni. Nasz organizm ciężko pracuje, spalamy sporo kalorii, ale jesteśmy skupieni na radości z naszych ruchów i nie czujemy presji związanej z wieloma innymi treningami. Dla dzieci taniec ma szalenie duże znaczenie w ćwiczeniu motoryki, uczeniu się kontroli swojego ciała i wykorzystywania jego możliwości.

Dlaczego warto zapisać dzieci na zajęcia taneczne?

Pobudzanie rozwoju w sferze psychicznej

Taniec dla dzieci to jednak nie tylko dobry pomysł na wysiłek fizyczny dla naszych maluchów. Taniec to także ogromne wsparcie rozwoju psychicznego. Zajęcia taneczne pozytywnie wpływają na umiejętność odnalezienia się w większej grupie przez nasze dziecko. Łatwo mu nawiązać nowe znajomości, zaprzyjaźnić się i ćwiczyć społeczne interakcje. Dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne mają też mimochodem naukę cierpliwości, zwracania uwagi na polecenia prowadzącego oraz, co jest bardzo ważne, uczą się współpracować i zachowywać fair play. Taniec wymaga od nas koordynacji ruchowej, synchronizacji z muzyką i pewnego skupienia. To wszystko pobudza ośrodki mózgu, które nie są na co dzień aż tak eksploatowane. Poprzez wysiłek fizyczny wpływamy też na dobre samopoczucie, dzieci mogą łatwiej wyzwolić z siebie emocje, z którymi jeszcze nie umieją sobie dobrze poradzić. Zajęcia taneczne dla dzieci to dobry krok dla całej waszej rodziny, a najlepszy taniec dla dzieci w Krakowie zapewni Państwu Szkoła Tańca Dancefloor, gdzie swoje miejsce odnaleźć może miłośnik każdego stylu.