Jak wybrać najlepsze soczewki kontaktowe?

Nad zamianą okularów na soczewki kontaktowe poważnie zastanawia się wiele osób. Szkła kontaktowe są dyskretne, wygodne w noszeniu oraz pozwalają zapomnieć o wadzie wzroku. Są idealnym rozwiązaniem dla aktywnych osób oraz tych z nas, który źle czują się w klasycznych okularach. Podjęcie decyzji o wyborze soczewek to jednak dopiero początek – należy jeszcze wybrać odpowiedni produkt, który przekona nas do regularnego stosowania tej metody korekcji wzroku.

Soczewki kontaktowe i ich trzy podstawowe rodzaje

Soczewki kontaktowe to bardzo zróżnicowane produkty. Podstawowy podział obejmuje soczewki jednorazowe i długoterminowe. Te pierwsze nosimy przez jeden dzień, a po tym czasie wyrzucamy i zastępujemy nową parą. Ich zaletą jest brak obowiązku czyszczenia i konserwowania szkieł oraz pełna higiena użytkowania, którą docenią osoby o szczególnie wrażliwych, podatnych na podrażnienia oczach. Z soczewek długoterminowych korzystamy natomiast przez czas wskazany przez producenta – najczęściej wynosi on 30 dni, który zapewniają m. in. soczewki kontaktowe soflens 59. Takie rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne, ale wymaga prawidłowej, co wieczornej pielęgnacji szkieł.

Inną, ciekawą kategorię soczewek stanowią tzw. szkła night & day, które są dostosowane do noszenia ciągłego przez 30 dni. W praktyce możemy więc wcale nie zdejmować soczewek, nie ma także konieczności ich czyszczenia i konserwowania, co docenią osoby pracujące w trybie zmianowym, kierowcy oraz młodzi rodzice wstający do dzieci w nocy. Soczewki całodobowe gwarantują doskonałą jakość widzenia o każdej porze dnia i nocy oraz pozwalają zapomnieć o wadzie wzroku. Ze względu na swoją specyfikę, tego typu produkty są polecane osobom już przyzwyczajonym do noszenia szkieł – początkujący powinni natomiast skupić się na soczewkach jednorazowych lub miesięcznych.

Jak wybrać najlepsze soczewki kontaktowe?

Jakie cechy powinny posiadać dobrej jakości szkła kontaktowe?

Dobór parametrów szkieł kontaktowych powinien być dokonany przez okulistę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby ich przyszły użytkownik sięgnął po soczewki, które najlepiej pasują do jego preferencji. Dobrej jakości soczewek kontaktowe powinny być wykonane z atestowanych i bezpiecznych dla oczu materiałów, posiadać wysoki poziom uwodnienia, który będzie chronił oczy przed wysuszeniem oraz być odporne na powstawanie osadów białkowych na powierzchni szkieł. Właściwości te mają szczególne znacznie w przypadku wyboru bardziej ekonomicznego rozwiązania, jakim są soczewki 30-dniowe.

Wszystkie te kryteria spełniają soczewki kontaktowe soflens 59 znanej i cenionej w branży okulistycznej marki Bausch&Lomb. Soczewki są wykonane ze specjalnego, hydrożelowego materiału, który posiada wysoki stopień uwodnienia wynoszący aż 59%. Ich powierzchnia jest dodatkowo odporna na powstawanie osadów białkowych, co ułatwia zachowanie soczewek w czystości i higienie przez cały okres użytkowania oraz pozytywnie wpływa na stan i komfort oczu. Istotną zaletą, jaką soczewki kontaktowe soflens 59 wyróżniają się na tle konkurencji, jest zastosowana w nich technologia UniFit, która sprawia, że szkła idealnie dopasowują się do kształtu powierzchni rogówki, co czyni je praktycznie niewyczuwalnymi w trakcie noszenia.