Szampon na wszy - niezbędna pomoc w zwalczaniu pasożytów

Wszawica często występuje u małych dzieci. Przenoszeniu się wszy sprzyja przebywanie w dużych skupiskach ludzi, pożyczanie sobie nakryć głowy, gumek do włosów itp. Wszy najczęściej niespodziewanie pojawiają się w naszym domu. Nie świadczy to jednak o tym, że w naszym mieszkaniu jest brudno. Jeśli Twoje dziecko ma wszy, nie ma powodu do wstydu, ponieważ jest to zjawisko powszechne. Istnieje wiele sposobów na to, by uporać się z nieproszonymi i natarczywymi “gośćmi”. Jednym z nich jest zastosowanie szamponu przeciw wszom. 

Szampon na wszy - najprostszy sposób na pozbycie się gnid

Jednym z najbardziej popularnych produktów w walce z wszawicą jest szampon na wszy. Jest on niezawodny, skuteczny i prosty w użyciu. Aby zwalczyć wszy należy niewielką ilość szamponu nałożyć na głowę, a następnie rozprowadzić ją i spłukać. Zazwyczaj wystarczy jedna aplikacja, a wszy znikają. W przypadku, gdy zajdzie potrzeba, by czynność tę ponowić, nie ma ku temu żadnych przeszkód - zabiegi można powtarzać codziennie. Substancje zawarte w szamponie na wszy sprawiają, że gnidy wymierają, a otwory oddechowe wszy zostają odwodnione i zablokowane.

Szampon na wszy - czym kierować się przy wyborze

Pojawienie się wszawicy jest sygnałem do tego, aby jak najszybciej użyć preparatu na wszy. Na rynku dostępny jest szeroki wybór szamponów na wszy różnych producentów. Szampony na wszy posiadają różne składy i sposoby ich nakładania, Istotne jest, aby zwrócić uwagę, jak długo szampon powinien znajdować się na głowie. Zanim jednak przystąpimy do wyboru odpowiedniego szamponu na wszy, warto zapoznać się z ofertą sklepu Sanity. Znaleźć tam można produkty najwyższej jakości, działające szybko i skutecznie. Na stronie internetowej sklepu Sanity dostępne są szampony na wszy przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Produkty te zawierają naturalne składniki o sprawdzonym działaniu, zalecane do codziennego użytku.  

Rodzaje szamponów na wszy

Wśród rodzajów szamponów na wszy wyróżniamy:

  • szampony chemiczne
  • szampony silikonowe
  • szampony ziołowe

Niezawodnymi szamponami na wszy dla dzieci i dorosłych są szampony silikonowe. Z kolei szampony chemiczne są najmniej skuteczne, gdyż wszy uodparniają się na ich składniki. Dodatkowo, mogą one wywołać także podrażnienia skóry i alergie, nie są one zalecane dzieciom. Szampony silikonowe na wszy są bezpieczne, ponieważ nie posiadają środków owadobójczych. Substancje w nich zawarte sprawiają, że wszom odcięty zostaje dopływ powietrza. Szampony ziołowe na wszy zawierają wyciąg z ziela ostróżeczki. Niestety oferta tego typu preparatów jest dość uboga.

Szampon na wszy - niezbędna pomoc w zwalczaniu pasożytów

Szampon na wszy – stosowanie

Przed przystąpieniem do użycia szamponu na wszy, na początku należy dokładnie zaznajomić się z instrukcją i postępować ściśle według zaleceń. W ulotce znajdziemy opis sposobu aplikacji oraz czas, jaki preparat należy trzymać na włosach, aby zadziałał. Po nałożeniu szamponu dobrze jest wyczesać wszy i gnidy. Zaleca się, aby mycie powtórzyć po około tygodniu.

Dlaczego warto zakupić szampon na wszy Sanity?

Szampon na wszy dostępny na stronie Sanity przeznaczony jest dla dzieci i dorosłych. Stanowi on skuteczną i przede wszystkim bezpieczną ochronę Twoich włosów. Głównymi składnikami szamponu na wszy są olejki naturalne z rozmarynu,drzewa herbacianego i Citronelli, które mają korzystny wpływ na kondycję włosów i skóry głowy. Olejek herbaciany sprawia, że szampon zwalcza w naturalny sposób pasożyty i zapobiega ich ponownemu pojawieniu się. Z kolei zapach olejku rozmarynowego odstrasza wszy. Do produktu dołączona jest także wyczeska. 

szampon na wszy stosowany w celu pozbycia się pasożytów znajdujących się we włosach. Problem ten jest dość powszechny. Objawami wszawicy jest m.in. swędzenie skóry głowy, podrażnienie i zaczerwienienie. Jeśli Ty lub członek Twojej rodziny borykacie się z wszawicą, idealnym rozwiązaniem tego problemu będzie zakupienie szamponu na wszy, który można nabyć na stronie sklepu Sanity.