Wyprawka dla noworodka do szpitala

Pojawienie się w naszym domu nowego członka rodziny często wiąże się z wielkimi przygotowaniami. Przed tobą liczne zakupy związane z maluszkiem. Jeśli jest to twoje pierwsze dziecko, warto wspomóc się gotowymi listami z wyprawką do szpitala.

Jakie ubranka wybrać dla noworodka?

Pod koniec ciąży mniej więcej znasz już wagę dziecka oraz jego wzrost. Na tej podstawie możesz kupić kilka ubranek na sam początek, ponieważ maluchy szybko rosną i może się okazać, że szybko z nich wyrośnie. Rodzaj ubranek, które musisz kupić, zależna jest od pory roku, w której dziecko się urodzi. Podstawą są body z krótkim rękawem, które latem możesz założyć w komplecie z cienkimi, krótkimi spodenkami, a zimą będą podstawą ubrania dziecka na cebulkę. Należy pamiętać, że tak malutkie dziecko ubieramy na zasadzie jedna warstwa ubrania więcej niż mama. Ma to związek, z tym że podczas spaceru nawet w ładną pogodę dziecko leży w wózku i zazwyczaj wtedy śpi. Musimy starać się utrzymywać stałą temperaturę wokół dziecka, aby nie doznało zarówno przegrzania jak i zmarznięcia. Wybierając ubranka dla dziecka, warto kierować się tym, by materiał był przewiewny. Najlepsza jest czysta bawełna. Przed spakowaniem ubrań do torby do szpitala i do szafy pamiętaj, by ubranka wyprać w hipoalergicznym proszku  a na koniec wyprasować je.

Wyprawka dla noworodka do szpitala

Co do szpitala?

Pakując torbę do szpitala dobrze mieć przygotowaną listę niezbędnych rzeczy, jakie mogą ci się przydać podczas pobytu. Zazwyczaj szpitale udostępniają gotowe listy z niezbędną wyprawką, na podstawie której spokojnie możesz się wzorować, przygotowując się na ten ważny dzień. Podstawą, jaka powinna się znaleźć w twojej torbie to pampersy dla maluszka, kilka kompletów ubranek takich jak body, śpioszki lub półśpioszki i pajace. Warto też zaopatrzyć się w cienkie, bawełniane czapeczki na pierwsze kilka godzin życia maluszka. Przydadzą się również pieluchy tetrowe lub muślinowe, którymi możesz owinąć maluszka bądź, jeśli jest dość ciepło po prostu przykryć. Czasem mamy zaopatrują się w specjalne rękawiczki niedrapki, by zapobiec zadrapaniom buzi.